Żyjemy w ciekawych czasach…

Żyjemy w ciekawych czasach. [czytaj do końca]

 

Świat, który znamy prawdopodobnie nigdy nie wróci. Dzisiaj znaczenie ma zdolność szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Krokodyle i ważki przetrwały tysiące lat. Bądź jak krokodyl… lub jak ważka.

Myślenie ma znaczenie.

 

1) Zdobywaj informacje z niezależnych źródeł.

2) Dbaj teraz o siebie szczególnie – wylecz się sam z chorób (jeśli to jeszcze możliwe), popraw swoje zdrowie, dbaj o to co jesz, regeneruj się, odstaw używki, zażywaj potrzebne suplementy, schudnij.

3) Pracuj nad sobą – minimalizuj stres.

4) Buduj poczucie bezpieczeństwa u siebie i innych, bo podczas stresu układ immunologiczny jest kilkanaście(!) razy bardziej osłabiony.

5) Pamiętaj, że w ogromnej części -więcej niż Ci się może wydawać – to Ty tworzysz rzeczywistość, w której egzystujesz.

6) Miej otwarty umysł, ucz się odsiewać informacje i poszerzaj świadomość.

7) Rób dobro, nie bądź pasożytem dla siebie, innych i planety.

8) Pomagaj innym.

9) Określ subiektywnie procentowo na ile martwisz się o siebie, bądź bliskich w kontekście aktualnych wydarzeń. Jeżeli to przekracza Twoją własną granicę, to zrób wszystko żeby zminimalizować stres poprzez pracę na swoich przekonaniach, emocjach, a także znajdź rozwiązania w świecie rzeczywistym i podciągnij to co kuleje (dieta, aktywność fizyczna, środowisko).

10) Szukaj rozwiązań.

 

Być może już wiesz, że zajmuję się prowadzeniem osób w procesach coachingowych, bądź sam korzystałeś/aś z moich usług.

 

Dzięki tej formie pracy nad sobą jesteś w stanie o wiele szybciej znaleźć rozwiązania w tych sferach życia, gdzie czujesz, że cos przydałoby się zmienić, ale cholera – nie idzie lub efekty nie zadowalają.

Świetnie jest czytać książki, szukać wiedzy na tematy, które nas interesują – zawsze pójdziesz dalej do przodu, niż gdybyś tego nie zrobił.

 

Coaching wg mnie różni się tym od rozwoju w inny sposób, że jednym z zadań coacha podczas sesji jest znajdować Twoje ograniczające przekonania i pomóc Ci je zakwestionować. Zmiana paradygmatu myślenia potrafi obrócić nawet o 180 stopni efekty w realnym życiu. [Sprawdzone]

 

Mówiąc w skrócie – wiedząc, który klawisz na pianinie mamy nacisnąć, żeby zagrała melodia, jakiej oczekujemy – oszczędzamy dużo czasu na poszukiwanie rozwiązań i nie przepalamy zasobów.

 

Dlaczego o tym piszę? Mówię o tym, bo wiem jak trudna jest zmiana myślenia jednego człowieka.
Jak ciężko jest się przebić przez mur, który sami budujemy.

 

Często trzymamy się jednej gałęzi, która usycha, ale tłumaczymy sobie zastój i stagnację na przeróżne sposoby: bo zmiana bywa bolesna, bo lęk przed nieznanym jest jednym z najsilniejszych lęków, bo nie wierzymy, że może się udać… dopisz co chcesz.

 

Normalne jest, że boimy się stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, ale jeżeli tego nie zrobimy – będziemy mieć te same efekty, co wcześniej..

 

Jeżeli natomiast masz cele przed sobą i dążysz do nich musisz stale aktualizować i nabywać zasoby umożliwiające Ci dojście tam, gdzie chcesz. Wybór i odpowiedzialność złożone są u Twych stóp.

 

Pytanie: jak zrobić, by chcieć się zmieniać gdy jest na to czas i bezpieczne miejsce, a nie gdy jesteśmy pod ścianą, przytłoczeni, zdesperowani i potrzebujemy zmiany, bo jesteśmy w ciemnej d****.

 

Możesz żyć inaczej, tylko puść lęk lub weź go za rękę i ruszaj jak najwcześniej, bo masz tylko jedno życie.


Wiem, że prosto powiedzieć… ale jak zaczniesz, to już pójdzie 🙂

 

Dbaj o siebie i innych,
Kacper

1 thought on “Żyjemy w ciekawych czasach…”

  1. Pingback: Jak poradzić sobie ze stresem? - Kacper Lisiak - Coaching Online

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nie przegap okazji. Oferta ograniczona.Odbierz prezent - 30 minutową sesję wstępną o wartości 100 zł!

Będę przysyłał Ci także sprawdzone i wartościowe materiały!

Dołącz do społeczności!

Przewiń do góry